Polecamy

Zobacz, jak znikają lasy w Polsce

18 listopada 2013, 10:49

Trąby powietrzne, choć zdarzają się w Polsce rzadko i są zazwyczaj słabe, to jednak na przestrzeni ostatniej dekady dokonały olbrzymich spustoszeń w lasach, które są widoczne nawet z ziemskiej orbity.

Dzięki radarom drogowcy nie zaśpią

13 września 2013, 06:46

IMGW testuje nowe metody pozyskiwania danych z radarów meteo, które pozwolą lepiej przewidywać groźne zjawiska pogodowe. Rozmawialiśmy o tym ze Zdzisławem Dziewitem z Ośrodka Teledetekcji Naziemnej.

Polskie tornada znalazły się na liście światowych rekordów

7 września 2014, 07:24

Trąby powietrzne przechodzące nad Polską, bywają równie potężne i niszczycielskie, co te występujące w słynnej Alei Tornad w Stanach Zjednoczonych. Na swoim koncie mają naprawdę spektakularne rekordy, które zapisały się w meteorologicznych kronikach.

Skażone powietrze górskich uzdrowisk

9 września 2013, 07:19

Niewielu kuracjuszy zdaje sobie sprawę z tego, że w popularnych miejscowościach uzdrowiskowych zamiast świeżego powietrza polepszającego zdrowie, można się nawdychać toksycznych gazów i pyłów. Na wyrazie "zdrój" w nazwie kurortu, można się srogo zawieść.

W Polsce spadł grad wielki jak piłka nożna. Ważył 2 kilogramy!

3 września 2015, 07:05

Grad to jedno z najbardziej niszczycielskich zjawisk pogodowych. Szkody mogą powodować bryłki lodowe już wielkości orzecha włoskiego. Historia zna jednak przypadki wprost nieprawdopodobnych gradobić. Jedno z nich nawiedziło Polskę.

Tak szaleje pogoda w naszych miastach

29 sierpnia 2013, 10:30

Sucho jak na pustyni? Wichura rodem w amerykańskiej Alei Tornad? Tyle deszczu, ile w tropikach? Pogoda w Polsce potrafi zaskakiwać, dlatego omówimy jej najbardziej zaskakujące rekordy.

Jedyna stolica na świecie, w której nikt nie mieszka

28 stycznia 2016, 09:02

Stolica jednego z karaibskich terytoriów zamorskich Wielkiej Brytanii, została zrujnowana przez potężną erupcję wulkanu. O Plymouth, stolicy wyspy Montserrat, mówi się "miasto duchów", bo nie mieszka tam żadna żywa dusza. Poznajcie to "księżycowe" miasto.

Oto najbardziej przygnębiające miasto na świecie

13 sierpnia 2014, 10:16

To miasto odcięte od świata, przez znaczną część roku pogrążone w ciemnościach i siarczystych mrozach, z wyjątkowo skażonym powietrzem i pełną przemocy historią. Poznajcie jego tajemnicę i odpowiedzcie na pytanie, czy chcielibyście tam zamieszkać?

8 miejsc, które musisz odwiedzić tej jesieni

5 września 2014, 10:39

Większość z nas bierze urlop latem, przez co złotą jesień musi spędzać w pracy. Jednak, jeśli macie taką możliwość, choćby w weekend, to wybierzcie się w opisane przez nas miejsca, których podczas kolorowej jesieni po prostu nie można nie odwiedzić.

Wolą zginąć niż się przeprowadzić

1 sierpnia 2013, 09:35

Mieszkańcy obszarów górzystych w Polsce, często nawiedzanych przez podtopienia, zawsze, gdy są one prognozowane, obawiają się o siebie i bliskich. Wolą żyć w strachu niż się przeprowadzić. Dlaczego?

Jaki upał Polacy są w stanie wytrzymać?

11 sierpnia 2013, 09:34

38 stopni w cieniu wydaje się dla nas ostateczną granicą. Jednak mieszkańcy wielu krajów południowej Azji oraz środkowej i północnej Afryki są zaskoczeni, gdy temperatura nie przekracza u nich 50 stopni.

Mieszkamy w samym sercu europejskiej Alei Tornad

31 maja 2014, 08:47

Trąby powietrzne występują na obszarze niemal całej Europy. Średnio rocznie przetacza się 300 lejów, które choć nie powodują tak dużych zniszczeń, jak w USA, to jednak czasem bywają groźne. Polacy przekonali się o tym kilkukrotnie.

Klimat w Polsce szybko się ociepla

5 sierpnia 2013, 10:36

Statystyka klimatologiczna mówi sama za siebie, w Polsce klimat ociepla się, a w ciągu ostatnich 10 lat proces ten gwałtownie przyspieszył. Minione lata okazały się jednymi z najcieplejszych.

Upał czy mróz? Co jest u nas normą?

2 sierpnia 2013, 13:20

Nasi czytelnicy są podzieleni w sprawie upałów. Jedni wciąż nie mają ich dosyć, drudzy najchętniej nigdy więcej nie chcieliby mieć z nimi do czynienia. Jak to więc jest z tymi upałami w Polsce? Sprawdźmy.