25 września 2017, 09:44

Czego możemy się spodziewać po pogodzie w następnych miesiącach?

Wstęp do prognozy

Zobacz też inne galerie

miniatura

Czego możemy się spodziewać po pogodzie w następnych miesiącach?

25 września 2017, 09:44

Co czeka nas jesienią? Czy poczujemy babie lato, czy szybko przyjdzie plucha? Jaka będzie zima? Surowa, a może łagodna? Czy przyjdzie wcześniej, a może się spóźni? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie tylko w naszej prognozie... Zobacz prognozę sezonową

miniatura

Błyskawice są jego pasją. Zobacz niesamowite zdjęcia

27 sierpnia 2017, 20:08

Piotr Wojakowski uwielbia fotografować błyskawice. Wyczekuje na każdą burzę, która przechodzi nad Poznaniem i innymi regionami Wielkopolski. Podczas polowań na chmury burzowe powstają fantastyczne zdjęcia, które za chwilę będziecie mogli zobaczyć w naszej galerii.

miniatura

Jest takie miejsce w Polsce. Rano mróz, a po południu upał

22 sierpnia 2017, 10:04

Kotliny górskie to nietypowe miejsca, które nazywane są mrozowiskami. To właśnie na ich obszarze notuje się najniższe temperatury w naszym kraju. W najbardziej srogie zimowe poranki mróz może przekraczać minus 40 stopni. Jednym z takich biegunów zimna jest torfowisko w Czarnym Dunajcu w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej na Podhalu. Od sierpnia 2012 roku, a więc od równo 5 lat, profesjonalne pomiary temperatury prowadzi tam nasz czytelnik Arnold Jakubczyk. Dysponuje klatką meteorologiczną, mierząc temperaturę

miniatura

Piękne i przerażające chmury burzowe. Zobacz je wszystkie

19 sierpnia 2017, 11:00

Chmury burzowe są malownicze, ale też niezwykle groźne. Sięgają wysokości kilkunastu kilometrów i niosą błyskawice, ulewne deszcze, gradobicia i wichury. Potrafią czynić olbrzymie zniszczenia. Zobaczcie ich piękno w naszej galerii zdjęć.

miniatura

Księżyc okrył się krwistą czerwienią. Zobacz zdjęcia

8 sierpnia 2017, 08:42

7 sierpnia 2017 roku wschodzący Księżyc w pełni przybrał krwistoczerwoną barwę, a jego dolna część zniknęła w cieniu, jakby była nadgryziona. Tak wyglądało częściowe zaćmienie Księżyca na Waszych zdjęciach.